Další vzdělávání pedagogických pracovníků

Další vzdělávání pedagogických pracovníků

Naše vzdělávací kurzy jsou akreditované MŠMT v systému DVPP a vedou je učitelé z praxe. Kurzy máme pro učitele mateřských, základních a středních škol. Seznam našich vzdělávacích seminářů je k dispozici na www.edukacnilaborator.cz/kurzy-dvpp.

 

 

 

Formativní hodnocení

Formativní hodnocení

Projekt je zaměřen na systematické zavádění formativního hodnocení na základních školách. Na devíti školách vznikla centra kolegiální podpory (CKP) odkud se přes učitele (lídry) formativní hodnocení prakticky předávat na další školy. Žadatelem projektu je Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy. Aktivita vznikla za podpory OP VVV (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008212).

 

 

 

Zpětná vazba jako základ efektivní výuky

Zpětná vazba jako základ efektivní výuky

Tento unikátní kurz je zaměřen na pravidelné setkávání učitelské komunity, která se potkává jednou měsíčně po dobu dvou školních roků. Cílem je prohloubit profesní způsobilost učitele v oblasti formativního hodnocení (Formative Assessment) a hodnocení pro podporu učení žáků (Assessment for Learning – AfL). Více na www.ceskyucitel.cz.

 

 

 

Škola dotykem

Škola dotykem

Výzkumný projekt, jehož cílem bylo zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Patnáct škol z různých krajů České republiky testovalo v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek.

 

 

 

Zavádění formativního hodnocení

Zavádění formativního hodnocení

Publikace představuje pět klíčových strategií pro zlepšení učitelské praxe a výsledků studentů. Pro každou z těchto strategií nabízí podrobně popsané techniky. Kdy a jak tyto techniky využívat doplňují rovněž i tipy, varování a vylepšení k dlouhodobě udržitelnému formativnímu hodnocení.

 

 

 

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Kniha čerpá z neurověd, psychologie či sociologie a poskytuje padesát různých vyučovacích technik pro většinu předmětů. Prezentuje strategie, které umožňují vyhovět potřebám různých stylů učení, stimulovat kreativitu učitele, ozvláštnit výuku, zvládat různé projevy chování a podporovat osobní odpovědnost žáků.

 

 

 

Co funguje ve třídě?

Co funguje ve třídě?

Každý rok jsou publikovány tisíce výzkumných zpráv týkající se výuky a vzdělávání, z nichž některé se vzájemně vyvrací. Jak mohou, už tak vytížení učitelé rozeznat, do kterých výzkumů stojí za to investovat svůj čas? A jak náročné je převedení výzkumu do praxe ve třídě?

 

 

 

Pan Kaktus: Příběh ze zahradního města

Pan Kaktus: Příběh ze zahradního města

Co všechno může během jednoho dne zažít obyčejný kaktus? Vydejte se s námi do zahradního města a staňte se součástí jeho vyprávění. Ačkoli se na první pohled může zdát, že jde o den jako každý jiný, nenechte se zmást. Na pana Kaktuse čeká probuzení, jaké ještě nezažil.

 

 

 

Školka hrou

Školka hrou

Dlouhodobá metodická podpora učitelů a ředitelů mateřských škol.

 

 

 

Program podpory digitalizace škol

Program podpory digitalizace škol

Projekt zaměřen na zvýšení využívání informačních technologií ve školách a jejich dlouhodobá podpora ze strany vzdělávacích organizací a soukromého sektoru. Do programu se od roku 2015 mohly zaregistrovat mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy na území České republiky.

 

 

 

The SCHOOL DANCE

The SCHOOL DANCE

Mezinárodní taneční soutěž pro mateřské, základní a střední školy. Cílem soutěže je motivace žáků k pohybu a k využívání informačních technologií.