Metodickým centrem pro předškolní vzdělávání je Mateřská škola Sedmikráska, která je umístěna v klidnější části Jihlavy, uprostřed sídliště. Obklopuje ji velká zahrada s krásnou zelení a moderními herními prvky, které tvoří kolem školy příjemné prostředí. MŠ má 3 třídy. Škola je vybavena moderním interiérem a hračkami, které v co největší míře rozvíjí přirozený a estetický vývoj dětí.

V suterénu školy je sauna, kterou využívají děti MŠ i další pracoviště MŠ Mozaika. Mateřská škola vlastní také keramicku pec. Součástí školy je ateliér, který slouží k individuálním a skupinovým činnostem (projekty MŠ, práce s integrovanými dětmi, práce na interaktivní tabuli) a využívá se také v rámci logopedické poradny pro rodiče a děti.

JIHLAVA

Proč jsme se zapojily do projektu Školka hrou?

Chceme rozvíjet u dětí funkční gramotnosti, zejména PC gramotnost. Školka hrou nabízí využití interaktivní tabule ve výuce dětí, což budeme plně využívat. Projekt nám umožňuje obohatit naši výuku o nové vzdělávací aktivity, dává nám inspiraci pro práci s předškolními dětmi. Umožňuje zejména začínajícím pedagogům čerpat konkrétní přípravy a nápady pro edukační činnost a všem pedagogům nabízí využití moderních způsobů vzdělávací nabídky, včetně nabídek pro spolupráci s rodiči.