Ministryně školství Kateřina Valachová: ZŠ Pohůrecká je školou budoucnosti

3. 10. 2015 Napsali o nás

Dětičky ze Základní škola Pohůrecká měly včera doma co vyprávět. Do jejich školy totiž zavítala ministryně školství Kateřina Valachová, která zde zahájila svou celodenní návštěvu jihočeské metropole. Pozdravila se s prvňáčky, nahlédla do třídy, která ve výuce využívá tablety, a představena jí byla i nově zrekonstruovaná jídelna.

Příjezd ministryně školství byl naplánován na 8.50 a přesně tak se také stalo. Po krátkém uvítání se hosté okamžitě vydali do první třídy, kde Kateřinu Valachovou děti uvítaly rozzářenými úsměvy. Hodlaly se pochlubit, jak skvěle zvládají takzvanou genetickou metodu čtení. A že jim to šlo! Na památku od vzácné návštěvy dostali prvňáčci pastelky, přičemž se nezapomnělo ani na dítko, které chybělo.

Další bodem na programu bylo nahlédnutí do třídy, ve které jsou velkou měrou využívány moderní technologie. ZŠ Pohůrecká je zapojena do programu Škola dotykem, který si jak žáci, tak kantoři nemohou vynachválit. Aby ne, místo sešitů používají tablety, jež kantorům dávají nové možnosti. U žáků zároveň nové technologie údajně zvyšují motivaci a také samostatnost.

„Velmi mě potěšilo, že jsem na vlastní oči viděla něco, co funguje, co děti baví. A to tak, že zapomněly na celý ministerský doprovod,“ zmínila Kateřina Valachová.

Na závěr si ministryně školství vyžádala projekci školního filmu, ve kterém žáci představují město České Budějovice. Z výsledku byla nadšená, uvedla, že je potěšená, že jsou děti evidentně na svůj kraj hrdé. Zároveň žáky pochválila za skvělou angličtinu, která ve filmu zazněla.

Následovala prohlídka zrekonstruované kuchyně a jídelny, která byla hlavní investiční akcí školy v minulém školním roce. Poté se již ministryně školství Kateřina Valachová rozloučila, aby mohla splnit svůj náročný program, kdy ji mimo jiné ještě čekala cesta do několika další škol.

Zdroj: budejckadrbna.cz