Zavádění formativního hodnocení

Efektivní formativní hodnocení pomáhá učitelům udělat důležitá rozhodnutí ve výuce, ale jeho zavedení do praxe vyžaduje hlubokou znalost technik a porozumění tomu, jak je používat.

Více o publikaci najdete na www.formativnihodnoceni.cz.

.

.

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Kniha čerpá z neurověd, psychologie či sociologie a poskytuje na sedmdesát výukových technik podporující učení. Prezentuje strategie, které ozvláštní výuku a posilují osobní odpovědnost žáků.

Více o publikaci najdete na www.vyukovenastroje.cz.

.

.

Co funguje ve třídě?

V této výjimečné knize se učitelé ptají 18 současných předních odborníků na vzdělávání, jak přetavit to nejlepší z aktuálních výzkumů do efektivní praxe.

Více o publikaci najdete na www.vnasitride.cz.

.

.

Responzivní výuka

Tato nepostradatelná příručka učitelům pomůže překonat hlavní obtíže, se kterými se při práci ve třídě setkávají. Na základě výzkumů z oblasti kognitivních věd a formativního hodnocení zajišťuje, že učitelé dokážou nabídnout všem žákům individuální podporu i přiměřené výzvy. A mohou tak činit dlouhodobě.

Více o publikaci najdete na www.responzivnivyuka.cz.

.

Pan Kaktus: Příběh ze zahradního města

Co všechno může během jednoho dne zažít obyčejný kaktus? Vydejte se s námi do zahradního města a staňte se součástí jeho vyprávění. Ačkoli se na první pohled může zdát, že jde o den jako každý jiný, nenechte se zmást. Na pana Kaktuse čeká probuzení, jaké ještě nezažil.

Více najdete na www.edukacnilaborator.cz/pankaktus.