Zavádění formativního hodnocení

Formativní hodnocení pomáhá učitelům dělat důležitá rozhodnutí ve výuce. Zavedení do praxe však vyžaduje hlubokou znalost jeho technik, metod a strategií. Začtěte se. 

Více o publikaci najdete na www.formativnihodnoceni.cz

.

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Kniha čerpá z neurověd, psychologie či sociologie a poskytuje na sedmdesát výukových technik, které podporují učení. Tyto techniky ozvláštní výuku a posilují osobní odpovědnost vašich žáků.

Více o publikaci najdete na www.vyukovenastroje.cz

.

Co funguje ve třídě?

V této výjimečné knize se učitelé ptají 18 současných předních odborníků na vzdělávání, jak přetavit to nejlepší z aktuálních výzkumů do efektivní praxe. Doporučujeme jako ideální start do problematiky.

Více o publikaci najdete na www.vnasitride.cz

.

Responzivní výuka

Tato nepostradatelná příručka učitelům pomůže překonat hlavní obtíže, se kterými se při práci ve třídě setkávají. Na základě výzkumů z oblasti kognitivních věd a formativního hodnocení zajišťuje, že učitelé dokážou nabídnout všem žákům individuální podporu i přiměřené výzvy. A mohou tak činit dlouhodobě.

Více o publikaci najdete na www.responzivnivyuka.cz

.

7 mýtů o vzdělávání

Daisy Christodoulou přináší podnětnou kritiku obecně uznávaného pojetí vzdělávání (educational orthodoxy). Na základě svých nedávných zkušeností s výukou ve školách, které na žáky kladou vysoké nároky, ukazuje na široké škále příkladů a případových studií, jak moc je výuka ve třídě v rozporu se základními vědeckými principy.

Více o publikaci najdete na www.sedmmytu.cz

.

Prokazatelné učení

Prokazatelné učení: Metodická příručka pro učitele byla napsána pro budoucí i praktikující učitele a vysvětluje, jak aplikovat zásady prokazatelného učení ve třídách kdekoli na světě. Autor, novozélandský profesor John Hattie, nabízí zevrubné shrnutí úspěšných pedagogických postupů spolu s přehledem konkrétních kroků jejich implementace.

Více o publikaci najdete na www.prokazatelneuceni.cz

.

Za děti chytřejší

„Poselstvím této knihy je, že všechny děti se mohou stát chytřejší, a tím zvýšit svou šanci na šťastný, zdravý a úspěšný život,“ píše pedagog a výzkumný pracovník v oblasti pedagogické psychologie David Didau.

Více o publikaci najdete na www.zadetichytrejsi.cz

.

Pan Kaktus: Příběh ze zahradního města

Co všechno může během jednoho dne zažít obyčejný kaktus? Vydejte se s námi do zahradního města a staňte se součástí jeho vyprávění. Ačkoli se na první pohled může zdát, že jde o den jako každý jiný, nenechte se zmást. Na pana Kaktuse čeká probuzení, jaké ještě nezažil.

Více najdete na www.edukacnilaborator.cz/pankaktus.

.