Školu dotykem celorepublikově získala i jediná malotřídka

1. 9. 2014 Napsali o nás
Školu dotykem celorepublikově získala i jediná malotřídka

NEMYČEVES – Celonárodní projekt „Škola dotykem“ si dnes poprvé mohli cvičně vyzkoušet i v Základní škole v Nemyčevsi na Jičínsku. Ta je teď nově vybavena nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi. Ve výčtu školských zařízení zapojených do projektu „Škola dotykem“ jsou základní školy a gymnázia z celé České republiky. Nemyčevská je jedinou malotřídkou. Ředitel školy Miloš Novotný to kvituje, zároveň přiznává, že učit se musí nejen děti, ale i jejich kantoři, aby technologie spolehlivě plnila své poslání.

S pomocí interaktivní tabule a tabletu se prvního září v nemyčevské základní škole i trochu vyučovalo. Kupodivu, prvňáčky to natolik zaujalo, že když se ve velmi krátké době s pomocí svých starších spolužáků například naučili „áčkové“ říkadlo, toužili ve výuce ještě dál pokračovat. Kéž by jim to tak vydrželo po celý školní rok.

Prvňáčky (i jejich rodiče) přišli v první školní den pozdravit i starostové: za obec Vitiněves Josef Havránek, za Nemyčeves starosta Jan Najman. Pozvání přijali i bývalí žáci. Byli to ti, kteří do školních škamen ve stejné budově zasedli před šedesáti lety…

Zdroj: zpravyceskyraj.cz