Do projektu Škola dotykem se zapojila také ZŠ v Brně

17. 10. 2014 NOVINKY
Do projektu Škola dotykem se zapojila také ZŠ v Brně

Základní škola a mateřská škola, Křídlovická 30b v Brně se zapojila do projektu Škola dotykem, který získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zkoumat bude vlivy a přínosy dotykových technologií ve výuce. Realizátorem projektu Škola dotykem je nezisková organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB) s podporou Samsung Electronics Czech and Slovak, které daly 12 školám v České republice k dispozici celkem 350 tabletů, 12 interaktivních obrazovek a další potřebné technologické i softwarové vybavení.

V moderní třídě se v rámci projektu Škola dotykem učí 25 žáků 9. C. V průběhu školního roku budou společně s učiteli používat aplikace a vytvářet interaktivní materiály, které ukáží možnosti využívání dotykových zařízení ve školách. Všechny výstupy budou pro inspiraci dostupné na stránkách projektu www.skoladotykem.cz. Ve středu 15. října oficiálně předali učebnu ředitelce, učitelům, a především dětem, Michal Orság, zástupce neziskové organizace EDULAB a Daewon Kim, prezident společnosti Samsung.

„Věříme, že tablety rozvinou kreativitu našich žáků i učitelů, usnadní projektové a kooperativní formy vyučování. Žáky baví hlavně tvořivé činnosti, hledání řešení a to, že mají okamžitou zpětnou vazbu u online cvičení. Těší se na tvoření s užitím fotoaparátu a videa. Učitelé projekt berou jako výzvu udržet krok nejen s dynamickým nástupem dotykových technologií, ale i s našimi žáky, kteří jsou v používání tabletů rozhodně dál než někteří z nich,“ uvedla Jarmila Bavlnková, ředitelka školy.

„Díky projektu Škola dotykem mají žáci a učitelé možnost využívat nejmodernější technologie jak ve výuce, tak například během projektových dnů. Učení pomocí tabletů je kreativnější, názornější a zábavnější. Moderní vybavení umožňuje rychlejší přístup k informacím a výuka může být přizpůsobena požadavkům jednotlivce. Při tom všem však nesmíme zapomínat na osobnost učitele, která je ve škole  nenahraditelná. Proto po celou dobu trvání projektu budou společně vytvářet videoblogy, vzdělávací materiály a také žákovské projekty,“ řekl Michal Orság, zástupce neziskové organizace EDULAB.

„Naší snahou je prostřednictvím nejmodernějších chytrých technologií přispět k modernizaci a digitalizaci školství nejen v České Republice, ale v celé Evropě. Samsung cílí na mladé lidi napříč Evropou a snaží se vytvářet podmínky a nové příležitosti pro lepší a modernější vzdělávání i právě díky takovým pilotním projektům. Věřím, že naše společné úsilí nás, EDULABu, samotných škol i ministerstva přinese digitální úspěchy,“ uvedl Daewon Kim, prezident Samsung Electronics Czech and Slovak.

Součástí projektu Škola dotykem je také realizace empirického výzkumu, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Výzkum zároveň zmapuje vnímání a postoje žáků a učitelů k těmto moderním pomůckám pro výuku.

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

   
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 9
 • 10
 • 11