Škola dotykem ROADSHOW v Olomouci

21. 6. 2017 NOVINKY
Škola dotykem ROADSHOW v Olomouci

Na Univerzitě Palackého v Olomouci se v pátek 16. června konala druhá ze tří populárně-vzdělávacích akcí s názvem Škola dotykem ROADSHOW, kterou realizuje vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB) v průběhu června na univerzitách v Českých Budějovicích, Olomouci a Hradci Králové. Během ní si mohou žáci i učitelé interaktivní formou vyzkoušet vzdělávání prostřednictvím moderních technologií.

Akce Škola dotykem ROADSHOW je součástí projektu Škola dotykem UNIVERZITA a je rozdělena do šesti samostatných workshopů nazvaných Outdoorové aktivity s tabletem, Programování hravě, Management tabletové třídy, Rozšířená a virtuální realita, Aplikace pro kreativce a Digitální vzdělávací obsah ve výuce.

Možnosti interaktivního vzdělávání vzbudily mezi pedagogy i žáky kladné ohlasy. Bylo to tu moc fajn, naučili jsme se nové věci. Určitě by se to dalo ve škole využít,“ řekla po akci Veronika, studentka 2. ročníku SOŠ obchodu a služeb v Olomouci. Nadšeny však byly i mladší děti, například žákyně 5. třídy olomoucké FZŠ Komenium Klára si pochvalovala: „Naučila jsem se mnoho nových věcí. Dala bych tomu deset bodů z deseti.“ „Prostě všechno bylo super. Určitě by bylo lepší učit se ve škole s tablety,“ poznamenala její spolužačka Marie a další spolužačka Vendula dodala: „Kdybychom se takhle učili, žáci by se do školy více těšili.“

S uznáním o akci hovořili také pedagogové, kteří se jí zúčastnili. Škola dotykem byla velmi podnětná. Grafický program by byl jistě velkým přínosem jak pro kadeřníky, tak pro aranžéry a spolu s tablety by je studenti uvítali. Velmi zajímavá byla tvorba programů,“ řekla Marie Mazurová, učitelka SOŠ obchodu a služeb v Olomouci. Podobně nadšeně mluvila také její kolegyně z olomoucké FZŠ Komenium Jarmila Poštůlková: „Přišli jsme, protože děti práce s počítačovou technikou baví. Vyzkoušely si zde nové možnosti práce, další inspirace, co se dá s počítačem dělat a také počátky programování a testování. Žáci i já jsme nadšeni. A nejvíce se jim líbily 3D brýle. Děkujeme za příjemně strávené chvíle.“

Škola dotykem ROADSHOW se dále uskuteční 22. června na Univerzitě Hradec Králové. „Učitelé, žáci, studenti, budoucí učitelé, vysokoškolští pedagogové, rodiče nebo široká veřejnost. Ti všichni se mohou přijít podívat do multimediálních učeben, které jsme na třech univerzitách vybudovali v rámci projektu Škola dotykem. Interaktivní formou si na naší populárně-vzdělávací roadshow vyzkouší výuku prostřednictvím moderních technologií. Nechejte se inspirovat, vzdělávání se týká nás všech,“ uvedl Michal Orság, ředitel vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř.

„My v Samsungu věříme ve smysluplné zavádění technologií a inovací do vzdělávání pro lepší budoucnost nás všech. Projektem Škola dotykem se nám povedlo ukázat, že lze učit moderněji, zábavněji a že není důvod se bát technologií nebo her při vyučování. Doba pokročila, mladí jsou jiní, jinak se učíme, a právě proto je třeba inovovat i přístupy k učení. Avšak stále platí, že jednou vidět je stokrát slyšet. I proto přijďte v rámci naší roadshow zažít, že učit lze i jinak,“ konstatovala Zuzana Zelenická, Corporate Citizenship Manager společnosti Samsung.

Vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř realizuje aktivity a činnosti v souladu se Strategií digitálního vzdělávání do roku 2020 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a snaží se naplňovat její cíle.