V mateřské školce 4 Pastelky bylo otevřeno centrum pro předškolní vzdělávání

11. 1. 2016 Napsali o nás

V rámci projektu Škola hrou, který realizuje nezisková organizace EDULAB bylo v mateřské školce 4 Pastelky (Sedlčanská ulice, Praha 4) otevřeno Metodické centrum pro předškolní vzdělávání.

Cílem metodického centra je prakticky ověřovat didaktické možnosti propojení moderních a klasických postupů v prostředí mateřské školy. Probíhat v něm budou školení, workshopy a metodické dny, na kterých budou představovány trendy moderního předškolního vzdělávání a možnosti efektivního využití informačních a komunikačních technologií ve výchovně-vzdělávací činnosti. K efektivnímu využití moderních informačních a komunikačních technologií organizace EDULAB poskytuje mateřským školám metodickou příručku Školka hrou.

„Naši lektoři budou v metodickém centru ostatním kolegům předávat své zkušenosti z vlastní praxe a také ověřovat nové metody a postupy,“ uvedla Miluše Vondráková, vedoucí metodička pro primární a preprimární edukaci neziskové organizace EDULAB.

„Naprosto fantastické jsou i metodické příručky Školka hrou. Oceňujeme i nápady pro individualizaci práce s možností aktivní účasti rodičů. Publikace jsou přitom zpracovány tak srozumitelně, že je snadno využijí zkušené učitelky, které však mají obavy z používání nových technologií, tak i učitelky s krátkou praxí,“ řekla Zdenka Nováková, ředitelka mateřské školky 4 Pastelky.

V současné době fungují podobná metodická centra na devíti vybraných pilotních mateřských školkách v Praze, Brně, Ostravě, Plzni Olomouci, Pardubicích, Ústí nad Labem a Hustopečích.

Zdroj: nasepraha4.cz