Bett 2022, nová kniha, nový kolega

11. 4. 2022 NOVINKY

Byli jsme na londýnském veletrhu Bett 2022, stejně nás to ale více táhlo do knihkupectví. A narazili jsme tam na dvě publikace, které budeme vydávat. Před několika dny jsme koupili práva na Why Don’t Students Like School?, kterou napsal Daniel T. Willingham a máme ji v edičním plánu na rok 2023. Visible Learning (Prokazatelné učení, www.prokazatelneuceni.cz) od Johna Hattieho vyjde letos (je to trochu jiná verze než ta, kterou na fotce drží kolega Jan Bartoněk). Kolega Bartoněk? Kdo to je?

Naše nová posila! Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor český jazyk – technická a informační výchova. Poté dělal asistenta ve třídě mimořádně nadaných dětí v Olomouci, následně byl třídní učitel na soukromé základní škole v Praze. Spolupracoval s univerzitním projektem E-Bezpečí a také zastával pozici metodika prevence v neziskové organizaci Magdalena. Následně působil jako editor Českého rozhlasu na serveru iRozhlas.cz. Nyní je u nás v EDU a www.published.cz.

Jeho práci uvidíte například v knize Sedm mýtů o vzdělávání od Daisy Christodoulou (www.sedmmytu.cz), která by měla vyjít ještě do konce školního roku. Aktuálně dělá na tom, aby byla vysázena co nejlépe to jde.