Skola-dotykem

Škola dotykem byl výzkumný projekt, jehož cílem bylo zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Dvanáct škol z různých krajů České republiky testovalov praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek.

Historie projektu

Během školního roku 2014/2015 vzniklo více než 300 digitálních materiálů, které jsou dostupné online na www.skoladotykem.cz. Učitelé během svých hodin vyzkoušeli velké množství výukových aplikací a ty nejlepší naleznete v aplikaci Škola dotykem, kterou si do svých zařízení můžete bezplatně stáhnout na Obchod Play.

Ve školním roce 2015/2016 probíhala druhá fáze, ve které školy implementují dotykové technologie do většího počtu předmětů napříč celou školou. Zároveň učitelé projektu seznamují s moderními technologiemi nejen své kolegy, ale díky aktivitě Škola dotykem AKADEMIE také ostatní učitele regionu.

Ve školním roce 2015/2016 probíhá třetí fáze. Projekt byl rozšířen o aktivity Škola dotykem UNIVERZITA a Škola dotykem HRAVĚ.

ZnS

Výzkum

Po celou dobu první fáze projektu probíhal empirický výzkum, který sledoval vliv a přínos dotykových technologií na výuku. Z výzkumného šetření mimo jiné vyplývá, že 97 procent žáků prvního stupně hodiny v digitální třídě baví a celkově až 85 procent žáků chce ve výuce s tablety pokračovat.

Projekt jsme pro školy připravili ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.skoladotykem.cz.

Škola dotykem ŽIVĚ

První fáze projektu byla 9. června 2015 završena závěrečnou odbornou konferencí, kterou navštívilo více než 300 učitelů a zástupců odborné veřejnosti, včetně zahraničních odborníků. Byly zde prezentovány výsledky výzkumu a učitelé projektu Škola dotykem seznámili účastníky s možnostmi využití dotykových technologií ve výuce.

IMG_1602

Škola dotykem ŽIVĚ 2 – Boříme mýty digitálního vzdělávání

V prostorech Národní technické knihovny v Praze se 9. června 2016 konala prakticky orientovaná konference, na které měli účastníci možnost navštívit workshopy a vyzkoušet si výuku s využitím moderních dotykových technologií.

IMG_6529

Praktické využití dotykových technologií ve výuce

Ve spolupráci s učiteli z projektu Škola dotykem jsme připravili publikaci Praktické využití dotykových technologií ve výuce. Brožura obsahuje 10 případových studií zaměřených na práci s dotykovými technologiemi v kontextu vybraných předmětů.

Brožuru otevřete kliknutím na obrázek.

Brozura-foto

    www.skoladotykem.cz